O nás Ambulancia Fotogaléria Cenník Poučenia Kontakt

Gynekologická urológia (urogynekológia) rieši diagnostiku a zabezpečuje liečbu žien s únikom moču (inkontinenciou), poruchou funkcie panvového dna a s prolapsom (vypadávaním) rodidiel. Realizuje komplexný manažment diagnostiky a liečby inkontinencie moču vo vzťahu k ženským rodidlám a konečníku, s následnou medikamentóznou alebo chirurgickou liečbou, pokiaľ je indikovaná, alebo ich kombináciou.

Komplexná diagnostika pozostáva najmä z využitia klinických vyšetrovacích metód a testov, moderných dotazníkových metód, vyhodnotením tzv. mikčného denníka poskytujúceho subjektívne i objektívne informácie o ťažkostiach s močením a zvykoch u každej pacientky. Využíva moderné technické a prístrojové vyšetrovacie metódy ako sú ultrazvuk vrátane 3D vyšetrenia panvového dna a urogenitálneho hiátu, realizovaním abdominálneho, introitálneho i transvaginálneho vyšetrenia, komplexné urodynamické vyšetrenia. Podľa potreby sa vykonávajú ďalšie potrebné špecializované vyšetrenia ako CT, magnetická rezonancia, cystoskopia a iné.

Neoddeliteľnou súčasťou liečby je doporučenie vhodných špecializovaných absorpčných pomôcok uľahčujúcich pacientkám normálne začlenenie do spoločnosti. Samozrejmosťou je edukácia a špecializované poradenstvo v oblasti konzervatívnej liečby a fyzioterapie (rehabilitácie) svalov panvového dna.

Urogynekológ komplexne diagnostikuje a manažuje liečbu nielen inkontinencie a poruchy funkcie dolných močových ciest, ale zároveň rieši a lieči i veľmi často združené poruchy panvového dna, poklesu pošvových stien a panvových orgánov žien.

Inkontinencia moču u žien je veľmi častým problémom, s ktorým žena prichádza do ambulancie gynekológa. Problémy s udržaním moču sa môžu objaviť v akejkoľvek fáze života ženy. Výskyt tohto ochorenia sa v súvislosti s vekom zvyšuje. Okrem dominantnej úlohy poranenia štruktúr panvového dna (napr. pôrod alebo ťažká fyzická práca) sa k príčinám porúch jeho funkcie radí aj degenerácia svalov, poruchy inervácie, zmeny kolagénu a spojiva vplyvom nedostatku hormónov Zároveň nastáva degeneratívna denervácia svalov. Inkontinencia moču však nie je zvláštnosťou ani u mladších žien. Súčasné poznatky o diagnostike a liečbe v urogynekológii umožňujú tieto poruchy efektívne liečiť a významne zvýšiť kvalitu života žien.

Gynekologická urológiaógia

O nás    |    Ambulancia    |    Fotogaléria    |    Cenník    |    Kontakt

CeGyS, s.r.o.
Legionárska 31
911 01 Trenčín

Mobil: 0948 009 005
Tel.: 032 / 640 13 99

E-mail
cegys@cegys.sk

Copyright © 2016 cegys.sk. Všetky práva vyhradené.

Created by WEB - STAR