O nás Ambulancia Fotogaléria Cenník Poučenia Kontakt

Reprodukčná medicína je medicínsky odbor, ktorý sa zaoberá fyziológiou a odchýlkami reprodukčného systému človeka, so zameraním na prevenciu, diagnostiku a liečbu porúch a ochorení reprodukčného systému ženy, s cieľom zabezpečiť alebo obnoviť jej plodnosť (fertilitu). Pri plnení úloh je nevyhnutná spolupráca gynekológa so špecialistami iných medicínskych odborov – endokrinológa, sexuológa, andrológa, klinického genetika.

Neplodnosť (sterilita) je definovaná ako neschopnosť otehotnieť v priebehu jedného roka pri nechránenom pohlavnom styku. Príčiny sterility môžu byť na strane ženy, aj na strane muža, alebo ich kombinácia.

Diagnostika príčin sterility musí byť komplexná a týka sa oboch partnerov túžiacich po potomkovi. Postupuje sa od najjednoduchších postupov, odhaliacich najčastejšie príčiny neplodnosti, ako je vyšetrenie hormonálneho profilu, analýza menštruačného cyklu a jeho porúch, ultrazvukové sledovanie rastu folikulov – tzv. folikulometria, 3D sonografia pri diagnostike niektorých vývojových chýb rodidiel, vyšetrenie spermiogramu,  k náročnejším ako je hysteroskopia, laparoskopia a chromopertubácia, teda operačné výkony slúžiace na odhalenie odchýlok vnútorných rodidiel a priechodnosti vajcovodov. I tak sa v niektorých prípadoch nepodarí odhaliť príčinu sterility na súčasnej úrovni poznania.

Liečba neplodnosti je tiež komplexná, podľa zistenej príčiny, opäť od jednoduchších postupov, najmenej zaťažujúcich a stresujúcich partnerov až po náročnejšie výkony metódami asistovanej reprodukcie. Spolupracujeme s centrami asistovanej reprodukcie na Slovensku i v Čechách

Reprodukčná medicína

O nás    |    Ambulancia    |    Fotogaléria    |    Cenník    |    Kontakt

CeGyS, s.r.o.
Legionárska 31
911 01 Trenčín

Mobil: 0948 009 005
Tel.: 032 / 640 13 99

E-mail
cegys@cegys.sk

Copyright © 2016 cegys.sk. Všetky práva vyhradené.